Spiekanie laserowe

Nowoczesne metody wykonawstwa konstrukcji metalowych (CAD/CAM)

Tradycyjne odlewnictwo konstrukcji metalowych ma pewną wadę, która tym bardziej się manifestuje im większa jest praca protetyczna. Element metalowy po odlaniu podlega skurczowi termicznemu. To zjawisko jest niwelowane przez odpowiednie dobranie mas ogniotrwałych, w których praca jest odlewana. Niemniej jednak przy większych elementach, jak np. mosty okrężne, nie można w 100% zabezpieczyć się przed zmianą wymiarów pracy, a to ma już znaczenie kliniczne.

Stąd w protetyce czasami wykorzystujemy urządzenie na wzór drukarki 3D.

3T's-Metal-AM-facility

Przygotowanie pracy jest analogiczne jak w przypadku wykonawstwa tlenku cyrkonu. Model jest skanowany, projektowana w komputerze konstrukcja i plik cyfrowy z danymi wysyłany do jednego z europejskich laboratoriów zbiorczych zajmujących się spiekaniem laserowym.

Messe, Kölnmesse, Dentalmesse,

Laser mikro-warstwami stapia metal dostarczany w formie proszku, zawierającego głównie kobalt i chrom. Wynikiem tego jest konstrukcja, która jest dokładnie odwzorowaniem projektu, bez jakichkolwiek przekłamań objętościowych.

keyvisual

Powstały spiek kobaltowo-chromowy jest zgodny z licznymi normami, w 100% biokompatybilny, należący do klasy Medical Device Directive 93/42/EEC.

Więcej o technologii CAD/CAM, frezowaniu tlenku cyrkonu i spiekaniu laserowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>