Periodontologia

Periodontologia jest tą dziedziną stomatologii, na którą Nasi Lekarze zwracają baczną uwagę przyjmując każdego pacjenta, ponieważ nie można przejść obojętnie nad chorobami dziąseł i przyzębia. Współistniejące stany zapalne dziąseł i inne problemy znacząco rzutują na wszelkie czynności wykonywane w ustach pacjenta.

Problemy periodontologiczne są często bagatelizowane przez pacjentów oraz lekarzy innych specjalności, doprowadzając często do utraty zębów, a nawet wpływając na poważne schorzenia ogólnozdrowotne.

Wskazówki dla pacjentów:

Osoby z cukrzycą, chorobami krwi, leczeni sterydami i lekami obniżającymi odporność powinni szczególnie często odbywać wizyty kontrolne.

Krwawienie dziąseł jest pierwszym sygnałem alarmowym w chorobach dziąseł i przyzębia. Pod żadnym pozorem nie można pomijać przy szczotkowaniu krwawiących miejsc. Krwawienie dziąseł wynika z ich stanu zapalnego (najczęściej spowodowanego płytką bakteryjną). Dalsze zaniedbania higieniczne doprowadzą do jeszcze większego nagromadzenia płytki bakteryjnej i postępującego zapalenia. Aby wyskoczyć z tego błędnego koła należy dokładnie oczyszczać/masować dziąsła pomimo krwawienia przy szczotkowaniu. Konieczna jest pilna wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie nasi lekarze pomogą Państwu doprowadzić dziąsła i przyzębie do zdrowego stanu.

Większość schorzeń dziąseł i przyzębia można opanować stosując postępowanie niechirurgiczne, jednak konieczne jest systematyczne odwiedzanie gabinetu celem profesjonalnego usuwania złogów nazębnych i sumienne realizowanie zaleceń lekarza w zakresie bardzo dobrego oczyszczania uzębienia, stosowania dodatkowych przyborów/urządzeń do higieny oraz zleconych płynów płuczących/leków.

W przypadku poważniejszych problemów dotyczących struktur utrzymujących zęby mamy do dyspozycji różnego rodzaju zabiegi z zakresu chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej i periochirurgii.

Tylko razem jesteśmy w stanie opanować Państwa problemy periodontologiczne.