Prace kombinowane

Prace kombinowane, choć nazwane śmiesznie, są doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów, u których braki zębowe są bardziej rozległe i nie pozwalają na zaprojektowanie mostów, czy zastosowanie rekonstrukcji na implantach.

Są one połączeniem protetyki stałej i stabilnego uzupełnienia ruchomego. Najczęściej sięgamy po takie rozwiązania, gdy braki zębowe nie są ograniczone z tyłu. Wtedy ostatnie w łuku zęby otrzymują korony ze specjalnym elementem o charakterze zaczepu, który precyzyjnie pasuje do silikonowego łoża pod pierwszym sztucznym zębem protezy.

Mikosz-an face

Prace kombinowane są bardzo stabilne, komfortowe i najczęściej umożliwiają wyeliminowanie jakichkolwiek haczyków, czy innym widocznym elementów utrzymujących protezę.

Mikosz-prawa

Górne braki zębowe uzupełnione przez dwa mosty w odcinku bocznym i pojedyncze korony w odcinku przednim.

Dolne braki nieograniczone uzupełnione protezą szkieletową na zatrzaskach.

Mikosz-lewa


Efekt pracy i szczery uśmiech

Mikosz- wargi

Wskazówki dla pacjentów:

Prace kombinowane wymagają dobrej higieny wokół zacementowanych koron jak i samej protezy. Elementy mocujące (silikonowe zatrzaski) okresowo należy wymieniać na nowe, ponieważ silikon, jak każda „uszczelka”, ulega zużyciu.

W przypadku zaniku kości w miejscu usuniętych zębów może pojawić się przestrzeń pomiędzy protezą a dziąsłem, która wymaga uzupełnienia (podścielenia).

Podścielenie i wymiana silikonowych elementów co kilka lat utrzyma Państwa uzupełnienie w pełnej funkcjonalności. Nasz Zespół chętnie doradzi w którym momencie taki „serwis” jest konieczny.